logo

Ścieżka edukacyjna

Ścieżka ta, to szlak, biegnący między innymi wzdłuż słowackiej granicy, położony niedaleko Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej - malowniczej miejscowości w powiecie jasielskim.
Na ścieżce znajdują się liczne przystanki takie jak kapliczki, krzyże z II wojny światowej, a także różne obiekty przyrodnicze - na przykład żeremie bobrowe. Szlak ten przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy lubią piesze wycieczki, a także lubią przebywać na łonie natury. Dzięki przystankom zlokalizowanym na trasie możemy wiele dowiedzieć się na temat natury, lasów, zwierząt oraz historii.
Przejdź do ścieżek
Obrazek - Ścieżka Edukacji

O powiecie

Powiat jasielski to powiat, w którym spotkamy się z naturą, tradycją i historią. Nie znajdziemy tutaj wielkich miast, a wiele ciekawych miejsc takich jak grodziska, wieże widokowe, czy też dwory, które umiejscowione są w otoczeniu naturalnych krajobrazów. Powiat jasielski leży na pograniczu Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego, dlatego nie brakuje w nim szlaków, a zarazem pięknych widoków. Na powiat jasielski składa się 10 gmin - Brzyska, Dębowiec, Jasło, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn, Tarnowiec oraz Jasło i Kołaczyce (gminy miejskie). Każda gmina oferuje liczne atrakcje i ciekawe miejsca, które można odwiedzać w każdej porze roku.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń